Vilties aitvaras

Salako pagrindinės mokyklos pradinukai, mokytojos, tėveliai, administracija dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“. Birželio 14- osios – Gedulo ir Vilties dienos minėjimą inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Šiemet minėjome 79 – ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Todėl visos bendrojo lavinimo mokyklos buvo kviečiamos dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“. Pasak  akcijos iniciatorių – „Aitvaras“ – kaip simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau svajones, viltį galėjo turėti, neišsiduodant ir tvirtai saugant savo širdyje.

Todėl mes sumanėme iš popieriaus iškirpti Lietuvos vėliavos spalvų rankytes, taip simbolizuodami ištremtų žmonių vienybę. Jose užrašėme savo mintis. Aitvaras atskriejo į mokyklos kiemo medelį, skleisdamas viltį, kad tokie istorijos įvykiai niekada nebus pamiršti.

Pradinių klasių mokytojos Reda ir Dalia

nuotraukos L.Sadausko