Viktorina „Suk galvelę – žiogai“

Jau tapo tradicija, kaip ir kiekvieną rudenį, taip ir šį Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje rengiama viktorina „Suk galvelę“. Čia dalyvauja Zarasų rajono mokyklų 3-4 klasių moksleiviai. Viktoriną organizuoja Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pradinukų mokytojos Janina Trimonienė ir Alicija Dumbravienė.

. Renginį kuruoja mokyklos direktorė Valerija Palivoda. Prie šios viktorinos ketvirti metai prisideda ir miškininkas iš Salako girininkijos – Mindaugas Ilčiukas. 2015 metais renginio tema buvo apie šikšnosparnius, 2016 – apie drugius, 2017 metais – apie pelėdas, šiais metais – apie žiogus.

Renginyje dalyvavo moksleiviai iš Zarasų „Santarvės“ padinės mokyklos, Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos (mokytoja Dalia Baubinaitė) bei Zarasų r. Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos pradinukai (mokytoja Janina Malcienė). Visi vaikai buvo suskirstyti į 4 mišrias komandas, sudarytas iš skirtingų mokyklų ir įvairių klasių mokinių. Viktorinos metu moksleiviai sprendė įvairias užduotis susijusias su žiogų gyvenimu ir atsakinėjo į sudėtingus ir suktus klausimus, reikalaujančius gerokai pasukti galvelę. Vaikai ne tik tikrino savo žinias, tačiau ir varžėsi kas toliau nušokuos – estafetėje.

VĮ Valstybinių miškų urėdijos Zarasų regioninio padalinio Salako girininkijos girininkas Mindaugas Ilčiukas moksleiviams papasakojo apie žiogų prisitaikymą prie gamtos, mokėjimą užsimaskuoti ir pasislėpti žolėje ar tarp lapų, papasakojo apie jų gyvenimo įdomybes ir subtilybes. Vaikams miškininkas paaiškino kuo ypatinga žiogų kūno sandara, kodėl tokios stiprios kojos, ilgi ūsai ir tiesūs sparnai, papasakojo kur yra žiogų ausys ir dar daug kitų įdomybių. Žiogai turi ir giminaičių – skėriai, svirpliai ir kiti, todėl miškininkas papasakojo apie jų gyvenimo būda ir kaip juos atskirti bei atpažinti.

Kol komisija rinko nugalėtojus ir sumavo balus, drąsiausi moksleiviai skaitė savo kūrybos pasakas apie žiogus, taip pat demonstravo dailės įgūdžius atsivežė piešinių. Labiausiai pasižymėjusios komandos, užėmusios pirmąją vietą, moksleiviai asmeniškai buvo apdovanoti knygomis ir padėkos raštais. Zarasų švietimo pagalbos tarnybos darbuotoja Jolanta Lašaitė apdovanojo visus dalyvavusius padėkos raštais, o VĮ Valstybinių miškų urėdija pasirūpino, kad šventėje dalyvavusios mokyklos galėtų papildyti savo bibliotekas knygomis ne tik apie gamtos tematiką. Pralaimėjusių komandų nebuvo, nes visi iš renginio grįžo su gera nuotaika, dovanomis, ir svarbiausia – papildytu žinių bagažu.

 

Salako girininkijos girininkas Mindaugas Ilčiukas

Nuotraukos autoriaus