Verčiame Lietuvos istorijos puslapius – Sausio 13-oji

Kelyje į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio iškilmes 1991 metų sausio 13-oji – išskirtinai svarbi, liūdna, bet kartu ir iškilminga data. Vieniems tai jau atspausdintas puslapis istorijos vadovėlyje, kitiems – tai vis dar giliai į atmintį įsirėžęs asmeninio gyvenimo įvykis.
Dar neprašvitus, mokyklos langus nušviečia ne ryškios lempos, bet blausi žvakių švieselių jūra – nuo 8 valandos ryto kasmet taip minime Laisvės gynėjų dieną. 

Atmintis gyva, nes prieš akis mokykloje kasdien matome sieninės tapybos freską, nutapytą mokinių dar 2000-aisiais. Tądien šalia sausio 13-ąją žuvusiųjų vardų mokinių prisegti neužmirštuolių žiedai – gilios pagarbos ir atminties ženklas.
Antroji istorinės pamokos dalis vyko Gražutės regioninio parko direkcijos konferencijų salėje. Dokumentiniai kadrai ekrane ir tų dienų chronologija, įtaigiai papasakota Sartų ir Gražutės regioninių parkų kultūrologės Kristinos Ivanovaitės, prikaustė visų dėmesį. Savo mintis mokiniai apibendrino žodžiais, kurie labiausiai įstrigo širdyje, kalbant apie Sausio 13-osios įvykius, o kaip jiems sekėsi tai išreikšti savo piešiniuose, jūs galite pamatyti ekspozicijoje po atviru dangumi Salake Laisvojoje aikštėje.
Taip mes įrašėme trumputį bet prasmingą įrašą į tos dienos Lietuvos valstybės istoriją.
Salako pagrindinės mokyklos direktorius Leonas Sadauskas