Šventėms praūžus…

Šventėms praūžus, norėčiau atsigręžti atgal ir pasidžiaugti mūsų visų miestelio švente. Labai džiugina, kad mano idėja, kuri yra plačiai paplitusi visame pasaulyje, klausyti muzikos tamsoje, pasitvirtino.

Juk tamsoje lieki vienas su savimi, atrandi muzikos garsus, garsai paliečia širdį arčiau… Dar kartą dėkoju Galinai Palaginai už šią gražią galimybę.

Pati šventė prasidėjo nuo vaikų – jaunimo projekto, kurio iniciatorės aktorė K. Mauruševičiūtė, choreografė – šokėja S. Mikalauskaitė, kartu su Zarasų miesto jaunimu parodė M. Haddon ištrauką iš apsakymo ,,Tas keistas nutikimas šuniui naktį‘‘, paliesdamos itin jautrią temą apie autizmo spektro sutrikimą turintį berniuką Kristoferį. Moterys pasakojo kokia didelė problema yra šeimose, auginančiose tokius vaikučius. Lietuvoje tokioms šeimoms yra neapsakomai sunku, kadangi, pradedant nuo psichologo pagalbos, kuris padėtų susivokti tėvams kaip kardinaliai keisis jų gyvenimai, socialinių pedagogų, kurie padėtų išmokti kaip suprasti savo atžalą, kitų reikalingų specialistų bei kasdieną lengvinančių galimybių,  nėra užtektinai arba jų išvis nėra. Na, o dar socialinis neišprūsimas…. Taigi, būkime atlaidesni ir geresni vieni kitiems.

Vėliau sekė R. Skomskienės tapybos darbų paroda. Tai puiki menininkė, piešianti artimus subjektus kiekvienai sielai – gimtų kraštų kerteles, sodybas, skęstančias žieduose, ar tolumoje skrendančius paukščius. Regina šiltai pasakojo apie savo meilę tapybai, teptukams ir akvarelei.

Prieš eidami žiūrėti Visagino kultūros centro teatro klubo ,,Gyvenimas yra gražus‘‘ pasirodymo, vaišinomės skaniu ,, Skruzdėlynu‘‘.

Na, o jau vaikams šį kartą buvo pramogų… Animatorės iš Utenos piešė ant vaikų veidukų, džiugino milžiniškais muilo burbulais. Edukacija ,,pasidaryk sau karolius‘‘ buvo itin populiari. Vaikai mielai darėsi sau papuošalus iš molinių, veltinių karolių.

Keramikos paroda – mugė surinko 101 eurą. Širdingai ačiū už Jūsų gražią auką, kuri papildė bendruomenės sąskaitą.

Vėliau buvo sveikinami miestelio jubiliatai, Jonai, Petrai ir Povilai. Koncertavo  etnografinis vaikų ansamblis ,,Saulala‘‘, šokių studija ,,Retro‘‘ , ,,Linijiniai‘‘ vadovaujami meno vadovės D. Kisielienės. Svečiuose buvo ir kaimynai iš Degučių su savo smagia kapela ,, Un rubiažiaus‘‘, kuriems ypatingai norisi padėkoti už besimezgančią draugystę. Koncerto vinis ,, Radvija‘‘ judino publiką švelniais valso ir trankios polkos garsais. Ačiū jiems.

 

Rita Pumputė

Salako bendruomenės „Sakalas“ pirmininkė

Nuotraukos L.Sadausko

65747871_2525612914144994_7325978355906379776_n