Smagi diena Vilniuje

Salako pagrindinės mokyklos mokiniai (dauguma jų  vasarą dalyvavo projekte „Keliaujančios Architektūros Dirbtuvės“)  lapkričio 23 d. vyko į Vilnių, į baigiamąjį projekto renginį Valstybės Pažinimo Centre. Ekskursijos metu vaikai sužinojo daug svarbių, įdomių  faktų apie Lietuvos valstybę, turėjo galimybę nusifotografuoti  po Prezidento vėliava. Tačiau visų didžiausia staigmena – tai susitikimas su Lietuvos Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite.

Ji atvyko susitikti  su „Padovanok vaikui vasarą“ partneriais – projekto Keliaujančios Architektūros Dirbtuvės organizatoriais, savanoriais ir dalyviais, kurie visą vasarą keliavo po atokiausius šalies kaimelius, vietos vaikams bei jaunimui organizuodami savaitės trukmės kūrybines stovyklas. Net 150 vaikų iš visos Lietuvos susitiko su šalies vadove, pasidalino stovyklų įspūdžiais ir aptarė projekto rezultatus. Ilgai prisiminsime ne tik pokalbius, bet ir gardžiai suvalgytą picą, kurią užsakė ir padovanojo visiems projekto dalyviams pati Prezidentė.

Vėliau Žaislų muziejuje mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Senoviniai žaislai“. Po to  apžiūrėjo visus muziejaus eksponatus ir net turėjo pakankamai laiko, skirto žaidimams su muziejuje esančiais žaislais.

Po renginių mokiniai dar turėjo jėgų užlipti į Gedimino pilies kalną, apžiūrėti miestą iš aukštai.

Štai ką mano apie kelionę patys mokiniai:

„Labiausiai patiko, kad iš arti matėme Prezidentę“ – Auksė, Vainius, Emilijus, Orestas 1 klasė.

„Man labiausiai patiko Prezidentė, nes pirmą kartą mačiau ją“ – Auksė 2 klasė.

„Man patiko Gedimino pilis, nes ji didelė ir gražiai atrodo Vilnius“ – Augustė 2 klasė.

„Aš pirmą kartą mačiau Dalią Grybauskaitę „gyvomis“ akimis“ – Jorūnė 2 klasė.

„Labai patiko lipti akmeniniu takeliu į pilį, matyti Gedimino pilį ir stovėti šalia Prezidentės“- Aina 2 klasė.

„Buvo labai slidu lipti akmeniniu takeliu“ – Brigita 2 klasė.

„Puiki Gedimino pilis, gražiai matosi miestas iš viršaus“ – Ugnė 2 klasė.

„Niekada dar nebuvau mačiusi D.Grybauskaitės“  – Gabija 3 klasė.

„Įspūdį paliko  Trijų kryžių kalnas. Jie (kryžiai)  švietė labai ryškiai. Nuo Gedimino pilies kalno matai visą Vilnių ir lėktuvus“ – Augustinas 3 klasė.

„Patiko, kad buvau Prezidentūroje, Prezidentė pavaišino visus picomis ir po to smagiai lipome į Gedimino pilį“ – Leonas 3 klasė.

„Graži Katedros aikštė. Didelis paminklas Gediminui“ – Adrijanas 3 klasė.

„Atėjo  Dalia Grybauskaitė.Ji pasveikino vaikus ir visiems užsakė 20 didelių picų“ – Aironas 3 klasė.

„Patiko Gedimino pilis, nes ji stovi ant aukšto kalno. O Žaislų muziejuje leido pažaisti su įvairiais žaislais“ – Einoras 3 klasė.

„Man labiausiai patiko pirmą kartą pamatyti Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę, prisiminti vasarą, nes žiūrėjome filmukus iš projekto apie mus.  Mes buvome Žaislų muziejuje, ant Gedimino kalno. Ir dar mes valgėme picą!“ – Endis 4 klasė.

„Patiko važiuoti į Vilnių, būti pas Prezidentę, valgyti picą, būti Žaislų muziejuje“ – Skirmantas 4 klasė.

„Valstybės Pažinimo Centre visi vaikščiojome su planšetėmis. Patiko Žaislų muziejuje, lipti į kalną, valgyti picą nuo Prezidentės“ – Jegor 4 klasė.

„Labiausiai patiko ilga kelionė. Matėme Prezidentę. Žaislų muziejuje sužinojome apie senus, įdomius žaislus“  – Tomas 4 klasė.

„Į Vilnių buvo ilga kelionė. Labai patiko matyti Prezidentę ir būti Žaislų muziejuje“ – Robertas 4 klasė.

„Labai patiko būti Žaislų muziejuje. Ten buvo tiek žaislų!“ – Miglė 4 klasė.

Šios išvykos nebūtų, jei mūsų neglobotų vienas iš projekto iniciatorių Vytautas Eidėjus. Visų kelionės dalyvių vardu tariame jam AČIŪ.

Reda Putrimaitė, pradinių klasių mokytoja

Nuotraukos R.Putrimaitės, V.Eidėjaus