Skaitome ir renkame gražiausias lietuviškas knygas

Salako bibliotekos skaitytojai metus pradėjo skaitydami Metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas. Akcija „Metų knygos rinkimai“ kvietė skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. Pateikus paraišką, bibliotekai paskirtas vaikiškų knygų penketukas. Vaikai skaitė naujas knygas, vyko kūrybiniai – edukaciniai užsiėmimai, buvo organizuojami garsiniai skaitymai.

Diskusijų metu vaikai dalinosi skaitymo įspūdžiais, piešė pasakų personažus. Vasario pradžioje skaitytojai pradėjo balsuoti už labiausiai patikusias knygutes. Salako bibliotekos skaitytojams vaikams labiausia patiko rašytojos Evelinos Daciūtės ir dailininkės Aušros Kiudulaitės iliustruota knygutė Laimė yra lapė. Tai pasakojimas apie berniuko ir lapės draugystę, apie praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Jau greitai sužinosime kokia knygutė labiausiai  patiko  kitiems skaitytojams.

Skaitytojai su malonumu domėjosi Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ bibliotekai dovanotomis knygomis. Tai įdomios  ir nuotaikingos knygelės vaikams, žadinančios norą pažinti pasaulį ir vertybes. R. Savickytės knygoje skaitytojai sutiko, jau iš ankstesnės knygelės žinomą, mergaitę Adėlę, kuri sužinojo kas yra Kalėdų senelis, meilė, atsakomybė, netektis. Rašytojas R.Una knygoje pasakojo, kad vaikai smagiai gyveno ir tada, kai neturėjo kompiuterių ir išmaniųjų telefonų. Vertingos ir gražiai iliustruotos knygos sulaukė bibliotekos skaitytojų susidomėjo.

Aktyviai skaitomos ir poeto Martyno Vainilaičio knygos. Jo kūryboje personažai tokie įtikinami, kad mažieji skaitytojai net nesuabejoja, o knygelės pilnos gamtos grožio, paukščių ir žvėrių išdaigų. Martyno Vainilaičio 85 –ąsias gimimo metines paminėjome garsiniais skaitymais. Literatūrinei popietei pasirinkom eiliuotą pasaką „Ežio namas“. Vaikai garsiai skaitė pasaką, išgyveno Ežio šeimynos patirtas nesėkmes, džiaugėsi laiminga pasakos pabaiga.

Kviečiame visus skaityti gražiausias lietuviškas knygas. Su gera knyga šiltesni ir jaukesni žiemos vakarai.

Danutė Koroliova,

Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė