Skaitom, kuriam ir žaidžiam kartu

Salako biblioteka yra puiki erdvė prasmingai praleisti laiką, pailsėti, susitikti su bendraminčiais.
Džiugu, kad įpusėjus rugsėjui biblioteką atrado 27 nauji skaitytojai.

Suaugusieji  renkasi knygas į namus, bibliotekoje skaito periodinius leidinius, domisi literatūros ir vaikų kūrybos darbelių parodomis, internete ieško reikiamos informacijos. Lankytojai kviečiami registruotis į projekto „Prisijungusi Lietuva” mokymus suaugusiems, kurie Salako bibliotekoje vyks susirinkus norinčių grupei. Bus galimybė mokytis kompiuterinio raštingumo, arba pagilinti jau turimas žinia.

Vaikai ir vasarą buvo aktyvūs bibliotekos lankytojai. Jie dalinosi vasaros įspūdžiais, žaidė stalo bei kompiuterinius žaidimus, dalyvavo bibliotekos parengtose skaitymo skatinimo programose. Šeši skaitytojai vaikai dalyvavo vasariškose varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“ – skaitė knygas, vertino ir išmėgins laimę prizų loterijoje, kitus labiau domino kūrybiniai užsiėmimai. Iš savo kūrybos darbelių bibliotekoje vaikai rengia parodėles. Greta Rimantės karpinių parodos, lankytojų dėmesio sulaukia Manto parodos „Augalų pasaulis iš plastilino“ ir „Penkta valanda pas Fredą“ – charakterių veiksmų portretai, taip jas vadina kūrėjas.

Daug  įdomybių ir nutikimų vaikai randa žurnaluose Lututė ir Laimiukas  – keliauja labirintais, sprendžia kryžiažodžius, įvairias užduotėles. Tai padeda vaikams suvokti supantį pasaulį, ugdo meilę gamtai, skatina ją pažinti.

Karštos vasaros popietės „Vasaroju su knyga“ metu penktokas Endis draugams pristatė vaikų pamėgtos knygos  „Nevykėlio dienoraštis“  13 dalį. Visiems buvo smagu klausytis kūrinio apie vaikų pramogas žiemos metu. Biblioteka šios knygos dar neturi, todėl vaikai su nekantrumu jos lauks.

Skaitydamas ir kurdamas vaikas nuolat mokosi naujų dalykų, o bendravimas padeda smagiai  praleisti laiką.

Prabėgo vasariškos dienos, sėkmingo starto į žinių ir mokslo šalį ir malonaus laiko su knyga.

 

Danutė Koroliova,

Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė