Šeštadienio rytmetys su „Lututė“ ir „Laimiuku“

Kai į mokykla nekviečia skambutis, pailsėję ir žvalūs Salako bibliotekos skaitytojai ir miestelio svečiai, renkasi į edukacinius rytmečius. Susitikimą pradėjome nuo vaikiškų žurnalų apžvalgos. Nėra žurnalo numerio, kuriame nerastume vertingų tekstų ir patrauklių užduotėlių ne tik vaikams.

Žurnalas „Lututė“  – puiki  pagalba mokytis, atlikti įdomias užduotis. Tekstai, piešiniai, nuotraukos padeda vaikams suvokti supantį pasaulį, ugdo meilę gamtai, skatina ją pažinti.

„Laimiukas“ – literatūrinis žurnalas 6 – 12 m. vaikams . Spalvinguose žurnalo puslapiuose skaitytojų laukia pasakos, istorijos, pažintys su lietuvių ir užsienio autoriais, kuriančiais vaikams. Leidinukas praturtintas spalvinimo ir karpymo užduotėlėmis , konkursais, žaidimais, literatūriniais kryžiažodžiais, anekdotais apie knygų herojus.

Vaikai skaitė linksmas istorijas ir juokus apie Laimiuko draugus, iš žurnalo skyrelio „Mažieji Laimiuko juokai“ Žurnaliuke perskaitę ištrauką iš Marko Tveno knygos „Tomo Sojerio nuotykiai“, vaikai gavo užduotį – surasti bibliotekoje paslėptą lobį. Išieškoję visą biblioteką, vaikai taip ir nesurado lobio. Vieni sutiko, kiti suabejojo kai bibliotekininkė pasakė, kad kiekviena perskaityta knyga yra tarsi lobis, kuris gyvenimą praturtina žiniomis.

Vėliau žiūrėjome animacinį filmuką „Jūratė ir Kastytis“  – poeto Jono Mačiulio Maironio 155-osioms gimimo metinėms prisiminti. Su pasakos veikėjais mintimis nukeliavome į jūros dugną  – palietėme jūros ežį, jūros žvaigždę, įvairias kriaukles, gintarą. Vaikai sužinojo įdomios informacijos apie jūros gyvūnus ir turtus. Ant akmenukų nupiešę auksinę žuvelę, prašėme išpildyti savo norus.

Džiugina tai, kad po pamokų vaikams patinka žaisti mokyklą. Žinoma, dauguma nori būti mokytojais. Norėti ir stengtis –  tai jau gerai. Gal bendromis pastangomis išugdysime puikius mokytojus, bibliotekininkus.

Danutė Koroliova, Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė