Šeštadienio rytmečiai Salako bibliotekoje

Biblioteka  – ne tik vieta, skirta skaityti knygas. Čia renkasi visi norintys prasmingai leisti laiką: bendrauti, kurti, dalintis idėjomis, kartu įgyvendinti įvairius sumanymus bei džiaugtis rezultatais.  Kai už lango rudenėja ir nuobodžiai taškosi lietutis, biblioteka mažuosius skaitytojus pakvietė į literatūrinius-edukacinius rytmečius.

Užsiėmimų metų vaikai vykdo įdomias užduotis, mena mįsles, atsakinėja į viktorinų klausimus, sprendžia kryžiažodžius, žaidžia lavinamuosius žaidimus, draugauja su knygelėmis.

Pirmąjį susitikimą pradėjome nuo pažinties su istorinėmis knygutėmis, pilnomis įdomiai pateiktų žaidimų ir tekstų mokytis Lietuvos istorijos. Vaikai žaidė stalo žaidimą „Užimk pilį“. Rytmečio dalyviai susipažino su knygų fondo išdėstymo tvarka. Jiems buvo įdomu pamatyti didžiausią, storiausią, mažiausią knygą ir sužinoti, kad knygos dar gali būti garsinės, žaislinės, CD diskuose ir elektroninės.

Artėjant Mokytojo dienai, dalyviai kūrė sveikinimus mokytojams. Darbelių parodėlėje šypsojosi raudonskruosčiai obuoliukai su parašytu sveikinimu mokytojui. Puikus šeštadienio oras išpildė mūsų norą – pažaisti futbolą. Žaidė berniukų ir mergaičių komandos. Budrūs vartininkai saugojo vartus, o bibliotekininkės  – tvarką aikštelėje. Nors vienu tašku laimėjo berniukai, bet ir mergaitės pasirodė puikios žaidėjos. Žaidėjai ir sirgaliai , apdovanoti „saldžiais medaliais“, sugrįžo į biblioteką pasidžiaugti patirtais įspūdžiais.

Bendraudami geriame arbatą ir planuojame veiklas tolimesniems užsiėmimams.

Mūsų susitikimai stiprina tarpusavio ryšius, moko gražiai bendrauti, mąstyti ir tobulėti.

Danutė Koroliova, Salako bibliotekos vyresn. bibliotekininkė