Po šventės „Lik sveika, vasarėle“…

Rugpjūčio 29 diena buvo lietinga, tačiau Salako miestelis šventė. Nuo ankstyvaus ryto visiems norintiems pasportuoti, Luodžio ežero pakrantėje specialistė Augustė Grinytė vedė aktyvią aerobikos treniruotę. Ši mergina tikras geros nuotaikos užtaisas! Žino kaip išjudinti kiekvieną užmirštą raumenuką.

Po treniruotės skubėjau nusiprausti pralieto prakaito ir, įšokus į suknutę ir aukštakulnius batelius, nuskubėjau prie Nepriklausomybės paminklo į žuvusių 1919-ųjų metų Lietuvos nepriklausomybės mūšiuose minėjimą. Mokslų daktaras, docentas Pranas Malinauskas, vieno iš Salako mūšyje žuvusio savanorio eilinio Kosto Malinausko (1898 03 30-1919 08 24) sūnėnas, susirinkusiems pasakojo savo dėdės trumpo gyvenimo momentus bei žūtį. Pranas Malinauskas apie tai yra parašęs darbą, kuriame yra archyvų, spaudos, istorikų ir kraštotyrininkų pasakojimų iš buvusių kovų vietų. Rašytiniame darbe sudėtos nuotraukos, straipsnių ištraukos, archyvų kopijos. Jei tik kam būtų įdomu paskaityti, darbą galima rasti Salako seniūnijoje.
Sekanti stotelė – prie visiškai  sutvarkytų  ir įrengtų bendruomenės namų durų. Jas iškilmingai atvėrėme išklausę šventinės kalbos, kurią mums tarė Zarasų rajono savivaldybės  vicemeras Arnoldas Abramavičius. Baigtuvių simbolį- raktą padovanojo projekto rangovas Rimantas Šalna, palinkėdamas- gyvuoti ir džiaugtis, tuo ką sukūrėme kartu. Perskaičiau šiltą laišką, kurį atsiuntė negalėjęs dalyvauti kunigas Nerijus Pipiras. Apsižvalgę viduje, draugiškai prie kavos ir pyrago dar maloniai šnekučiavomės apie ateities planus.
Na, o kultūros namuose laukė medžio drožėjo Prano Savicko darbų paroda. Joje galima buvo pamatyti ir ,,Sadūnų“ kapelos berniokus, Sartų lenktynių žirgus, dailias skrynutes, didžiuosius Lietuvos kunigaikščius, angelus ir netgi patį Kipšelį. Šalia Pranelio darbų, kukliai gulėjo kiti rankdarbiai. Tai Renatos Dumbravienės iš odos gamintos raktinės, piniginės, ženkleliai, apyrankės.
Didžioji kultūros namų salė kvietė į linksmą, įdomų ir nūdienos aktualijas atspindintį spektaklį ,,Slibinai, raganos ir kitos nesąmonės“. Šis jaunas, gyva energija trykštantis kolektyvas su savo teatro studija ,,Lagaminas“ atvyko iš Zarasų.
Nors ir toliau krapnojo lietutis, mūsų nuotaikos tai negadino. Kultūros namų kiemelyje vyko nuostabą kelianti ,,Aglies, ugnies ir karštos geležies“ edukacija. Edukacijos mokytojas Darius Dumbrava smalsuoliams rodė visokias įdomybes bei ragino patiems išmėginti jėgas.
Šventiniame koncerte sveikinimo žodžius  tarė Salako seniūnas Renius Kisielius, Zarasų-Visagino regiono  vietos veiklos grupės pirmininkas Arvydas Veikšra.
Koncertavo: Viktoras Lapėnas ( Zarasų k.c),
Vaikų ir jaunimo šokių grupė ,,Mėta“ ( vad. Saidrė Vanagaitė),
Smalvų mandolinininkų grupė ( vad. Danutė Stunžienė),
Ignalinos tautinių šokių kolektyvas ,,Gaja“ ( vad. Elena Skripkauskienė). Tikrai turėjome ką parodyti ir mes , salakonai. Žiūrovus linksmino modernaus šokio kolektyvas ,,Retro“, kaimo kapela ( vad. Danguolė Kisielienė) bei ,,Mėtinės svajos“ ( vad. Rita Pumputė).
Lyg to nebūtų gana, norintiems šėlti dainavo populiarios muzikos atlikėjai ,,Pop du“. Stebint iš šono, visi linksminosi ir, rodos, mano akis neužkliuvo nė už vieno niūraus veido.
Intymioje ir paslaptimi kvepiančioje atmosferoje saksofonininkas Stasys Montrimas grojo pasaulinius hitus Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčios Šventoriuje. Ir, lyg nematomomis beįsibėgėjančio rudens voratinklių gijomis, apraizgė mūsų visų širdis…
Nuoširdžiausią AČIŪ tariu:
Visiems meno vadovams ir kolektyvams,
Salako kultūros namų darbuotojams,
Zarasų kultūros centro direktoriui Aurimui Gudui, kuris dirbo paprastus logistikos darbus,
Tomui Žiliukui už greitą reagavimą situacijoms besikeičiant,
Kunigui Egidijui Vijeikiui ir Albinai Nastajienei,
Faustinai už dovanotas vaišes,
Onytei Visockienei už dovanotas gėles,
Leonui Sadauskui už akimirkų įamžinimą,
Danutei Koroliovai už pagalbą ir dekoracijas,
Kristinai Goberytei, Andrėjai Maiburovaitei ir jos draugėms už buvimą visur ir visada, kur prireikia.
Pagarbiai,
Salako kultūros namų vadovė, bendruomenės ,,Sakalas“ pirmininkė
Rita Pumputė
Nuotraukos L.Sadausko.