Salako pagrindinei mokyklai 100 metų

„Maloniausias ir gražiausias kelias – į pirmąją mokyklą. Nebėra jau senosios molinės mokyklėlės(senokai jos vietą užėmė puošni mūrinė), o mes, žilagalviai, vis dar bėgam į ją, išgirdę skambutį, skubame į ilgus medinius suolus, girdime pirmojo mokytojo balsą…“

Taip rašo buvusi Salako mokyklos auklėtinė, poetė Birutė Stasiūnaitė-Gruzdienė.

2006 m. birželio 24 d. į mokyklą po ilgų nesimatymo metų rinkosi tie, kurie čia kažkada mokėsi, dirbo ar kitaip buvo susiję su Salako mokykla. Atvyko net 410 mokyklos abiturientų, anksčiau dirbę mokytojai, pirmosios 1949 m. laidos abiturientai, net tarpukario laikotarpiu besimokę mokiniai. Šventėje dalyvavo mokyklos įkūrėjo mokytojo Antano Poderio dukra Gražina Poderytė.

Šventė prasidėjo iškilminga visų laikų mokyklos mokinių ir mokytojų eisena į Salako bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios už ……., pašventinta mokyklos vėliava ir herbas.

Salako kultūros rūmų salė nesutalpino visų šventės dalyvių ir svečių, dalyvavusių iškilmingame susirinkime ir stebėjusių šventinį koncertą, kurį surengė mokyklos bendruomenė.

Šventė mokykloje prasidėjo stogastulpio, kurį specialiai mokyklos šimtmečiui sukūrė antalieptiškis skulptorius Saulius Savickas, pašventinimu.

Skambėjo sveikinimo kalbos – rajono vadovų, garbių svečių, pirmųjų laidų abiturientų ir šiandien čia besimokančių. Mokykla pasitiko visus pasipuošusi, atjaunėjusi ir išgražėjusi – paremontuotos klasės, neatpažįstamai pasikeitusi aktų salė, kapitaliai suremontuota valgykla, šviesūs koridoriai, pilni džiugių veidų ir mokinių sukurtų rankdarbių – karpinių, skiautinių, mezginių, pintų juostų ir sodų, gamtinių paveikslėlių, siuvinių ir gausybe kitokių darbelių.

O vakare visų svečių, susirinkusių mokyklos vidiniame kiemelyje, laukė Gyčio Paškevičiaus atliekamos dainos bei nuotaikinga vakaronė, kurią surengė Salako kultūros namų kapela ir mokyklos saviveiklininkai.