Olimpinis mėnuo 2021

Jau kelinti metai Salako ugdymo skyriaus 1-4 klasių mokiniai dalyvauja iniciatyvoje “Olimpinis mėnuo‘ . Šiais metais jis vyko spalio 4-29 dienomis.  „Olimpinis mėnuo“ – tai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams.

Šios iniciatyvos tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Į projektą įsitraukė ir Lietuvos olimpiečiai, su kuriais mokiniai turėjo  galimybę bendrauti virtualiai. Projekto rengėjai rekomendacijas teikė  ne tik mokytojams, bet skatino ir tėvus, kartu su vaikais,  kūrybiškai bei aktyviai leisti laisvalaikį.

Šių metų „Olimpinio mėnesio“  temos : fizinis aktyvumas, sveika gyvensena, emocinė sveikata, bendradarbiavimas. Kiekvieną pirmadienį, pradėdami naują veiklos savaitę, mokinius pasitikdavo  to etapo Superherojai: Ąžuolas Galingasis, Una Superbičiulė, Amis Kilniaširdis, Luka Kibirkštis. Projekto rengėjų pateiktos užduotys, veiklos smagiai įtraukė pradinukus, skatino ne tik aktyviai išbandyti įvairias mankštas, žaidimus  ar kitaip fiziškai pajudėti, bet ir puoselėjo sveikos gyvensenos įpročius, bendrystę, draugystę klasėje, skatino kūrybiškumą. Pasibaigus projektui, mokiniai buvo apdovanoti spalvingais diplomais, o mokytojos – padėkomis.

Dalia Baubinaitė, Reda Putrimaitė pradinių klasių mokytojos

Nuotraukos autorių