Akcija “Darom 2013” Salake

Notice: Undefined index: user_status in /var/www/vhosts/salakas.lt/httpdocs/old/print.php on line 80
Para Salakas· 30.05.2013


Kaip ir kiekvienais metais visos Lietuvos gyventojai telkėsi šalies švarinimui. 2013 gegužės 10 d. Salako girininkijos teritorijoje, buvo vykdoma švaros akcija “Darom 2013”, kurios pagrindinis tikslas – apvalyti gamtą nuo šiukšlių ir padėti ugdyti atsakingą žmonių požiūrį į gamtosaugines vertybes bei šiukšlinimą.
Tą dieną akcijoje dyvavo virš 100 žmonių, iš kurių 4 buvo Salako girininkijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko direkcijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko savanoriai, moksleiviai, mokytojai, kiti Salako miestelio gyventojai.


Iplstos Naujienos
Kaip ir kiekvienais metais visos Lietuvos gyventojai telkėsi šalies švarinimui. 2013 gegužės 10 d. Salako girininkijos teritorijoje, buvo vykdoma švaros akcija “Darom 2013”, kurios pagrindinis tikslas – apvalyti gamtą nuo šiukšlių ir padėti ugdyti atsakingą žmonių požiūrį į gamtosaugines vertybes bei šiukšlinimą.

Tą dieną akcijoje dyvavo virš 100 žmonių, iš kurių 4 buvo Salako girininkijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko direkcijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko savanoriai, moksleiviai, mokytojai, kiti Salako miestelio gyventojai. Akcijos metu buvo tvarkomos didžiausios poilsiautojų susibūrimo vietos – Antalieptės marių pakrantės aikštelė ir pakrantė prie Bikėnų, Luodžio iškyšulys, Salako miestelis ir jo pakraščiai, bei kitos nuo aplaidaus šiukšlinimo nukentėjusios vietos. Pradinukai surinko šiukšles link miestelio kapinių, Napoleono akmens, senųjų ir totorių kapinių. Mokyklos darbuotojai ir priešmokyklinukai tvarkė stadioną ir žaidimų aikštelę.

Salako girininkijos eiguliui M.Ilčiukui kartu su Salako mokyklos 8-tokais bei mokytoja J. Miškiniene teko gerai paplušėti tvarkant poilsio aikštelę šalia Antalieptės marių kranto. Čia aplaidūs poilsiautojai bei žvejai paliko kalnus „turto“, kurį visi bendromis jėgomis surinkome. Iš ten iš viso buvo išgabentos 2 pilnos priekabos šiukšlių. Patys ištvermingiausi moksleiviai, nepabūgę kepinančio karščio sutvarkė dar ir pakelę iki Bikėnų kaimo.

Per akciją “Darom 2013” iš viso buvo surinkta apie 2 tonos šiukšlių ir 30 automobilinių padangų, kurios buvo sukrautos prie pagrindinio kelio Degučiai-Salakas asfaltuotoje aikštelėje link “Partizanų kalvos”.

Po švaros akcijos visi grįžome pavargę, tačiau geros nuotaikos – žinodami, jog padarėme gerą darbą gamtai ir patiems sau. Gaila, kad kasmet vykstanti akcija nepriverčia žmonių susimąstyti ir į šiukšlinimą žiūrėti kur kas atsakingiau.***
2013 gegužės 11 d. akcija „DAROM“ buvo pratęsta, tačiau dėl lietingo oro savanorių buvo kur kas mažiau. Susirinko Gražutės regioninio parko darbuotojai: O.Visockas, A.Čerkauskas, V. Eidėjus, eiguliai: M.Ilčiukas ir S. Visockaitė, Gražutės regioninio parko savanorės, praktikantai iš Šiaulių universiteto, taip pat keli Salako miestelio gyventojai.

Tą dieną buvo suplanuota sutvarkyti vasarą praūžusios audros nusiaubtą poilsiavietę šalia Asavo ežero. Salako girininkijos miškininkai pasirūpino, kad visi išversti, nulaužti ar kiti pavojų keliantys medžiai būtų sutvarkyti. Tačiau po tokio tvarkymo poilsiavietėje liko daug šakų, kurias nusprendėme sukrauti į krūvas ir taip padaryti šią poilsiavietę vėl patrauklią lankytojams.

Lijo lietus, todėl visi dirbome it skruzdės, nes nebuvo laiko ilsėtis. Visi nešėme, tempėme, mėtėme ir kitais būdais krovėme šakas, kurių buvo tikrai daug. Po visų darbų, pavargę, bet laimingi – padarėme bendrą nuotrauką ir išvykome namo.Salako girininkijos eigulys Mindaugas Ilčiukas
nuotraukos autoriaus