Salakas - Naujienos
07.12.2019
Navigacija
Grįžti į pagrindinę svetainę
Foto galerija
Mintys
Giesmė Salakui
Bendruomenės namai keliasi naujam gyvenimui

Salako bendruomenė „Sakalas“ 2013 metais įgyvendino vietos projekto ,,Kontoros pastato rekonstravimas pritaikant patalpas Salako bendruomenės poreikiams” pirmąjį etapą pagal „Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės strategiją“, remiantis Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos kryptimi „LEADER metodo įgyvendinimas“. Projektas įgyvendintas pagal I prioriteto „Gyvenimo kokybės kaime gerinimas“, 1 priemonės „Kaimų ir gyvenviečių infrastruktūros gerinimas, patogesnio gyvenimo kaime kūrimas“, 1.1. veiklos sritį „Kaimų viešosios infrastruktūros, bendruomenei svarbių pastatų ir viešųjų erdvių būklės gerinimas“. Projekto paramos suma: 120000 Lt. Bendra projekto vertė 133 333 Lt. Darbus atliko UAB „Rusakalnis“. Bendruomenė įgyvendinant projektą prisidėjo įnašu natūra – pastato verte ( 13 333 Lt).

Artėjant pakartotiniams rinkimams gyventojai raginami būti atidūs
Šių metų kovo 3 ir 17 dienomis vyks pakartotiniai rinkimai į Seimą vienmandatėse Biržų-Kupiškio ir Zarasų-Visagino rinkimų apygardose bei nauji rinkimai vienmandatėje Ukmergės rinkimų apygardoje. Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ atstovų teigimu, rinkimų metu yra tikėtini rinkėjų papirkinėjimo bei klaidinimo atvejai, tad piliečiai skatinami būti itin atidiems.
Lietuvos Nepriklausomybės diena:su Lietuva širdy


Vasario 16-oji – mūsų valstybės atgimimo diena. Gal kas pagalvoja - mažos valstybės? Valstybėlės? O ne! Tarp maždaug 180 pasaulio valstybių nesame patys mažiausi, visai neįžiūrimi. Ir mūsų lietuviška kalba iš maždaug 4500 pasaulio kalbų anaiptol nėra rečiausiai skambanti.
Esame tauta, kurios nepriklausomybė buvo atimama kelis kartus ir tą netekimą mena mūsų kelios kartos.

BENDRUOMENĖS SUSIRINKIMAS
Sveiki mieli salakonai, salakiečiai ir salakiškiai,

Visus pilietiškumui ir bendruomeninei veiklai neabejingus, trečiadienį 18 val. kviečiu į bendruomenės susirinkimą.
Aptarsime Lietuvos Nepriklausomybės šventės organizacinius reikalus ir pasimankštinsime prieš maratoną.

Labai visų laukiu! Ateikit ir atsiveskit kaimyną:)
Vytautas


Įsibėgėja projektas


Salako bendruomenė „Sakalas“ tęsia projekto „Bendruomenė – verslo sėkmės formulė“ įgyvendinimą, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Nacionalinis kaimo tinklas“.Projekto metu organizuojamas septynių seminarų ciklas vietos bendruomenei. Jų metu - ugdomas bendruomenės veiklumas, formuojamos smulkaus verslo organizavimo kompetencijos. Vykdomi seminarai suteiks galimybių jų dalyviams įgyti tiek teorinių, tiek praktinių žinių, formuoti verslios bendruomenės įvaizdį ir kurti verslui palankias sąlygas.

Bėgimas- maratonas "Tikime laisve"


Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės” kviečia: skaidrius rinkimus užtikrink pats!
Baltosios pirštinės” kviečia prisidėti prie vienos sėkmingiausių ir didelį pagreitį įgaunančių pilietinių iniciatyvų Lietuvoje dalyvaujant pakartotinių rinkimų stebėjime. Prisidėk prie 2013 m. kovo 3 d. vyksiančių pakartotinų rinkimų į Seimą ir užtikrink jų skaidrumą Zarasų-Visagino apygardos apylinkėse.
Užgavėnės mokykloje


Tai buvo smagi šventė! Sniego daug, laužas kaitrus, Morė daili, blynų kalnai, karšta arbata…Vaikų folkloro „Saulala”(vad. D.Kisielienė) dainos, rateliai, žaidimai visus gerokai pralinksmino, išjudino. Vyresnieji mokiniai organizavo „sniego maudynes“, mažesnieji – dažniau sukinėjosi prie gardžių blynų, kuriuos dosniai dalijo mokyklos virėjos (sumaniai pasislėpusios po kaukėmis). Linksmai šėliojo persirengėliai...

UŽGAVĖNĖS


Nežinau kas tarėsi, bet sėkmingai – šeštadieninis oras lyg užsakytas! Žinoma, saulutės spindulių dar galėjo nepagailėti, tačiau skųstis tikrai negalime. Salake – kalnai sniego, žydras dangus, lengvas vėjelis ir kažkur jau juntamas dūmų kvapas. Ir prasidėjo: apie 11.00 valandą iš visų kampų ir kampelių ėmė lįsti kaukėtos būtybės: raganos, čigonai, ožiai, žydeliai ir dar daug paprastais žodžiais neįvardijamų veikėjų.

SVEIKINIMAS VASARIO 16-OS PROGA

Kalbu tave kaip maldą, LIE-TU-VA.
Kaip giesmę rytmetinę, LIE-TU-VA.
Geriu tave kaip sulą, LIE-TU-VA.
Kaip viltį pirmutinę, LIE-TU-VA.Mieli seniūnijos gyventojai,


„... mūsų jausmai, mūsų viltys, mūsų ryžtas ir veiksmai turi būti nukreipti į tai, kad neištirptume, o išliktume amžiams kompaktiška tauta, su savo nesudarkyta kalba, su savo neiškreiptomis tradicijomis ir kultūra, su savo vietisa, nesuniokota žeme – teritorija. Šiandien. Dabar ir visados“.
Tai nepriklausomos Lietuvos užsienio ministro, diplomato Juozo Urbšio žodžiai.
Vasario 16 – oji tai ne vien paradų ir gėlių padėjimo diena. Tai – vilties ir pasitikėjimo savo ateitimi diena. Diena, kai savo mintimis, širdimi būname su Lietuva. Kuomet kylant trispalvėms šalia kasdienių minčių apie viską, daugiau galvojame apie gražią ir klestinčią, mums visiems reikalingą ir kiekvieno iš mūsų Tėvynę – Lietuvą. Branginkime, kurkime ir puoselėkime savo šalį bei kraštą, kurkime savo namus ir visa širdimi tarkime Vardan tos Lietuvos.

Lietuva išgyveno didybę ir vergiją, Baltijos kelią ir Sausio 13 – ąją. Šiandien turime savo nepriklausomą valstybę bei teisę spręsti ir pasirinkti. Gaivinkime save praeities galybe, siekime kasdien nors ir mažyčių pergalių savo šeimai, kraštui bei šaliai. Tegul teikiamos viltys ar galimybės tampa tikrove.
Visus Jus, mano brangieji, su Vasario 16 -ąja, Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tegul Vasario 16 -oji pažadina kiekvieno mūsų širdyje įkvėpimą kurti savo šalies gerovę ne skambiais žodžiais, o gerais ir naudingais darbais.Pagarbiai, Salako seniūnas Renius Kisielius
Svečiuose pas Salako seniūną


Neformalaus ugdymo būrelio „Sėkmės akademija“ vienas iš tikslų – aplankyti tuos žmones, kuriuos dažnai matome, bet nedaug apie juos žinome. Šį kartą lankėmės pas Salako seniūną Renių Kisielių.