Salakas - Naujienos
03.02.2023
Navigacija
Grįžti į pagrindinę svetainę
Foto galerija
Mintys
Giesmė Salakui
SALAKO SENIÛNO ĮSAKYMAS


ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS
SALAKO SENIÛNASĮSAKYMAS
DĖL SENIÛNIJOS VIETOS BENDRUOMENĖS TARYBOS SUDĖTIES2013 m. birželio mėn. 11 d. Nr. 3 – 2PROTOKOLAS
SALAKO SENIÛNIJOS VIETOS BENDRUOMENĖS TARYBA
POSĖDŽIO PROTOKOLAS


2013 m. birželio 10 d. Nr.06/10
Salakas

Posėdis įvyko 18 val. 10 min.
Susirinkimo pirmininkas – Renius Kisielius
Susirinkimo sektretorius – Gelmina Budrienė

Dalyvauja: Vytautas Eidėjus, Renius Kisielius, Gelmina Budrienė, Rasa Lukošiūnaitė, Egidijus Vijeikis, Vida Žilinskienė, Algirdas Vapšys, Leonas Sadauskas, Reda Putrimaitė, Vytautas Budrys, Jolanta Saladžienė, Irena Labutienė, Austėja Eidėjienė, Dalia Baubinaitė, Gedas Kukanauskas
SKELBIMAS
Seniūnijos gyventojų, bendruomenių, seniūnaičių ir kitų visuomeninių organizacijų dėmesiui !


Šių metų birželio 10 d. 18 val.
kviečiu visus
į Salako kultūros namus

seniūnijos vietos bendruomenės tarybos narių rinkimui, veiklos plano, sąmatų sudarymo ir gautų lėšų paskirstymo, įgyvendinant Vietos bendruomenių savivaldos 2013 – 2015 metų programą, sprendžiant bendruomenėms aktualius klausimus ir tenkinant jų viešuosius poreikius.


Pagarbiai, Renius Kisielius,
Salako seniūnas
Pažintinė – mokomoji ekskursija


Birželio 4d. ankstų rytą 5 – 10 klasių mokiniai, jų auklėtojai bei mokyklos darbuotojai rinkosi į mokomąją – pažintinę ekskursiją maršrutu Salakas –Rumšiškės - Trakai – Kernavė – Salakas. Pagrindinis ekskursijos gidas buvo mokyklos direktorius Leonas Sadauskas, kuris kelionės metu nedavė nuobodžiauti.

Tarptautinė konferencija apie savanorystę Bulgarijoje

VšĮ „Gebėjimų ugdymo centras“ įgyvendina GRUNDTVIG mokymosi partnerystės projektą „This is us! Our place, our culture!“. Projektas yra finansuojamas remiant Europos komisijai. GRUNDTVIGpaprogramė yra Mokymosi visą gyvenimą programos dalis, o šią programą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.Ankstų gegužės 13 d. rytmetį Danguolė, Reda, Vytautas ir Dalia išskridome iš Vilniaus oro uosto į Varšuvą, o po persėdimo - į Sofiją, Bulgarijos sostinę. Tai nebuvo poilsinė kelionė. Mes visi, pagal VŠĮ "Gebėjimų ugdymo centro" vykdomą projektą, vykome jau į trečią susitikimą.

Ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką


Mokslo metų pabaigos proga priešmokyklinio ugdymo grupės, 1, 2 ir 3 klasės mokiniai bei jų mokytojos, nutarėme aplankyti Aukštaitijos nacionalinį parką. Savo ekskursiją pradėjome Stripeikių kaime ( Ignalinos rajonas), įsikūrusiame Senovinės bitininkystės muziejuje. Gidė visus supažindino su bitininkystės istorija, parodė bitininkų darbo įrankius, papasakojo apie jų darbą, pakvietė apžiūrėti įvairias avilių rūšis. Įdomu buvo išgirsti net 4 legendas apie bitutės atsiradimą. O kiekvieną legendą iliustravo medžio skulptūra.

Sugrįžimai į mokyklą


Gegužės mėnesį pavasaris juntamas ne tik gamtoje. Mokyklose – artėjančios vasaros nuojautos. O kartu – ir ilgai lauktos kelionės. Džiugu, kad jos kartais suderinamos su prasminga veikla.
Taip atsitiko, Salako mokykloje besilankant Mickūnų vidurinės mokyklos mokiniams, įgyvendinantiems projektą „Aš – tavo kaimynas“, kurių vadovė – šiandien šios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, o prieš 40 metų – Salako mokyklos abiturientė Ona Avižinienė.

Septyniasdešimtmečio parkas ir du dainininkai


Kur lengviausia dainuoti ir gražiausiai skamba melodija? Ogi miške, šile, girioje ir savame parke. Parką sodino ir tebesodina Edvardas Baliūnas su žmona Janina. Veikiant aplinkai gimsta kas nors labai gražaus ir gero, grįžta mieli prisiminimai. Edvardas savo autobiografinį pasakojimą pradeda palengva. "Esu suvalkietis, gimiau Kalvarijos rajone, Turlaiškės kaime. Kaimo pavadinimas kilęs nuo dvaro pono pavardės Turla. Labai ankstyvoje vaikystėje būdamas, vos ketverių, netekau tėčio ir senelio. Abu žuvo. Visus sodybos pastatus sudegino, liko namas be langų. Liko nėščia mama. O kaip palaidoti brangius žmones?

MÛSŲ ŠIRDYS GIEDA TAU
„Kai tavo liežuvis gieda, tegu tavo protas ieško žodžių prasmės, kad galėtum giedoti dvasia ir giedoti protu.“
Šv. Augustinas


Kviečiame visus į vaikų ir jaunimo giesmių šventę


"MÛSŲ ŠIRDYS GIEDA TAU"


Birželio 16 d.(sekmadienį) 12.00 val.


Drauge pagiedoti atvyksta svečiai iš Panevėžio, Kupiškio, Utenos, Biržų, Rokiškio, Kauno, Svedasų, Utenos, Zarasų ir tt.


Šv.Mišias aukos Panevėžio vyskupas Jonas Kauneckas


Tenuskamba birželio 16-osios sekmadienis per miškus ir klonius, tiesiai į mūsų ir jūsų širdis!


Labai visų lauksime
Organizatoriai

Akcija “Darom 2013” Salake


Kaip ir kiekvienais metais visos Lietuvos gyventojai telkėsi šalies švarinimui. 2013 gegužės 10 d. Salako girininkijos teritorijoje, buvo vykdoma švaros akcija “Darom 2013”, kurios pagrindinis tikslas – apvalyti gamtą nuo šiukšlių ir padėti ugdyti atsakingą žmonių požiūrį į gamtosaugines vertybes bei šiukšlinimą.
Tą dieną akcijoje dyvavo virš 100 žmonių, iš kurių 4 buvo Salako girininkijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko direkcijos darbuotojai, Gražutės regioninio parko savanoriai, moksleiviai, mokytojai, kiti Salako miestelio gyventojai.

SVEIKINAME
Te sekundės Jūsų nušvinta minčių aušroje,
Te minutės nubėga svajonių takais.
Tegu valandos Jūsų ištirpsta vilties ugnyje,
Tegu dienos nušvinta laimės žiburiais.
Te savaitės Jūsų klega su brangiais draugais,
Tegu mėnesiai prabyla permainų balsais.
Tegu metai Jūsų kvepia pergalių žiedais,
Te gyvenimas lyg knygoj susirašo sakiniais -
Nuoširdžiais, prasmingais ir darniais…Otiliją Čebatoriūnienę jubiliejaus proga sveikina www.salakas.lt kūrybinė grupė ir bendruomenės „Sakalas“ aktyvas