Salakas - Naujienos: Sugrįžimai į mokyklą
07.12.2019
Navigacija
Grįžti į pagrindinę svetainę
Foto galerija
Mintys
Giesmė Salakui
Sugrįžimai į mokyklą
Gegužės mėnesį pavasaris juntamas ne tik gamtoje. Mokyklose – artėjančios vasaros nuojautos. O kartu – ir ilgai lauktos kelionės. Džiugu, kad jos kartais suderinamos su prasminga veikla.

Taip atsitiko, Salako mokykloje besilankant Mickūnų vidurinės mokyklos mokiniams, įgyvendinantiems projektą „Aš – tavo kaimynas“, kurių vadovė – šiandien šios mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, o prieš 40 metų – Salako mokyklos abiturientė Ona Avižinienė. Projekto tikslas – plačiai skleisti Lietuvoje gyvenančių lenkų kultūrą, užmegzti draugiškus santykius su lietuviškomis mokyklomis. Per kelias viešnagės dienas svečiai aplankė Gražutės regioninį parką, Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejų“, Salako seniūną, A.Poderio memorialinį muziejų, dalyvavo šv. Mišiose Salako bažnyčioje. Atsidėkodami už svetingą priėmimą, mokykloje svečiai surengė koncertą. Džiaugėmės taisyklinga lietuvių kalba skaitomomis eilėmis, lietuviškomis dainomis, o daugiausiai ovacijų sulaukė nuotaikingos lenkiškos dainos ir šokiai.

Kaip vėliau prisipažino pati vadovė „visada pergyveni dėl savo auklėtinių pasirodymo, o, sugrįžus į savo mokyklą, apėmė nenusakomas jaudulys“. Na, o mums visada smagu atsakyti – jūs visada esate laukiami mokykloje!Salako pagrindinės mokyklos direktorius
L.Sadauskas

Nuotraukos autoriaus