Moliūgo gimtadienio šventė

Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Salako ugdymo skyriaus pradinukai dalyvavo Tarptautinio švietimo įstaigų bendruomenių ekologinio – socialinio švietimo projekte ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė”.

Saulėtas oranžinis traukinys vėl nenuilstamai riedėjo  kviesdamas mokinius  keliauti  po platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalinant šypsenas. Šiemet Saulėtas oranžinis traukinys šventė savo 5-ąjį gimtadienį. Todėl ir mūsų mokykloje buvo rengiamasi šiai šventei. Pagrindinis šventės akcentas – „Moliūgo gimtadienio tortas“.

Moliūgo gimtadieniui  ruošėsi ne tik pradinukai, bet ir priešmokyklinukai, ikimokyklinukai ir jų mokytojos. Vyko „Moliūgui – 5“ piešinių konkursas. Piešinių parodėlė puošia antrąjį mokyklos aukštą.

Į gimtadienio šventę  iš tolo visus kvietė spalvingas skelbimas. Mokiniai mokėsi dainelių, šokių, net liaudies pasaką „Ropė“ inscenizavo. Tik čia šeimininkė norėjo parsinešti moliūgą į namus, bet negalėjo pakelti, nes buvo per sunkus. Tada ji pasikvietė didžiausią daržo daržovę Kopūstą, bet vėl nepavyko pakelti. Vėliau kvietė įvairias daržoves, kol pagaliau atskubėjo pulkelis mažų ikimokyklinukų – moliūgėlių  ir Didysis Moliūgas sėkmingai iškeliavo pas šeimininkę. Pasakos inscenizacijai mokiniai turėjo pasigaminę skirtingų daržovių kaukes.

Ateidami į šventę visi pasipuošė oranžinės spalvos emblemomis, kaspinėliais ar kitais akcentais. Mokytojos vaikams parodė, iš kokios sėklytės yra auginamas moliūgas. Paskui jas ragavo. Dar mokiniams buvo pristatytas moliūgo žiedas bei užmegzti, bet nespėję užaugti moliūgėliai. Tyrinėjome lapų dydį, formą. Gimtadienio sukaktuvininkas Moliūgas visus šventės dalyvius pavaišino obuoliais ir įteikė po ryškiaspalvės saulėgrąžos žiedą. Visa salė nušvito kaip saulė nuo geltonos ir oranžinės spalvos. Ikimokyklinukai ir darželinukai padovanojo visiems pagamintus oranžinius krepšelius. Į juos įdėjo po kaštoną, kad kiekvienas galėtų pasisodinti savo namų kieme. Šventės pabaigoje šokome „Ančiukų“ šokį, juk ir jie turi „pasislėpę“ oranžinę spalvą. Netikite? Tada pasikvieskite juos pas save į svečius ir įsitikinsite. Moliūgo gimtadienio tortas karutyje „išriedėjo“ į pirmo aukšto fojė. Tegul visi pamato!

 

Dalia Baubinaitė, Reda Putrimaitė pradinių klasių mokytojos

Nuotraukos R.Padvaiskaitės