Lapės ir dramblio draugystė Salake

Besparnis būtų gyvenimas / Tuščias, niūrus, vienareikšmis, / Jeigu jo nenušviestų vaiko šypsnys…, – apie vaikus rašė poetas Justinas Marcinkevičius. Kad šypsenos dažniau šviestų vaikų veiduose jiems reikia švenčių, paskatinimų, šiltų žvilgsnių, bendravimo.

Birželio 3-ioji Salake buvo šypsenų, draugiškų žvilgsnių ir  gerų emocijų diena. Bibliotekoje vyko renginys, skirtas Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Į šventę sugūžėjo nuo ikimokyklinukų iki septintokų, atlydėtų mokytojų, neatsiliko mamos ir močiutės.

Visi susidomėję stebėjo Salako pagrindinės mokyklos teatriuko studijos jaunųjų aktorių spektakliuką. Jį pagal Aldonos Liepienės scenarijų „Baltoji skruzdėlytė“ režisavo studijos vadovė pedagogė Dalia Baubinaitė. Žiūrovai, stebėję jaunųjų aktorių vaidybą, suprato, kad nebūtina visiems būti vienodiems, taikytis prie daugumos. Tikri draugai mylės ir priims tokį, koks esi.

Po spektaklio Lietuvoje ir užsienio šalyse žinoma iliustratorė Aušra Kiudulaitė pristatė paveikslėlių knygą „Laimė ir lapė“, papasakojo jos atsiradimo istoriją. Kvietė šventės dalyvius papasakoti kas jiems yra LAIMĖ. Atsakymų išgirdome įvairių, kad vieniems – atostogos, kitiems – geri draugai, šeima, močiutės blynai su kvepiančia braškių uogiene, mokytojai – gerai besimokantys ir knygas mėgstantys vaikai.

Po pokalbių jaunesnieji dalyviai, įsikūrę ant grindų, vyresnieji prie stalų kūrė koliažus. Išlaisvinę savo fantaziją prikūrė įvairiausių kūrinių kūrinėlių. Ir ko tik čia nebuvo – burlaiviai naktį plaukiojantys ežere, nuostabiausi ir keisčiausi augalai, dar nežinomi gyvūnai, įvairūs statiniai, ant tvorų sutūpę katinai … Visko ir neišvardinsi. Kūrinių autoriai pristatė savo darbus, papasakojo apie kilusius sumanymus ir jų įgyvendinimą.

Pasidžiaugę savo ir draugų kūrinėliais, aplodismentais ir saldžiomis vaišėmis, bendravimu su iliustratore Aušra Kiudulaite ir draugais, bibliotekininkės Danutės pakviesti lankytis bibliotekoje ir vasarą skaityti knygas, šventės dalyviai atsisveikino iki kito susitikimo.

Renginys projekto „Kūrybiniai tridieniai Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba

Zina Černovienė, projekto vadovė

Nuotraukos autorės