Keistos, bet…Kalėdos!

Lauke pro debesis šypteli saulutė, šilta, sniego „nė kvapo“. Kas tai? Gruodžio 19-oji??? Taip, taip, tai diena, kuomet mokykloje priešmokyklinukai, pradinukai visi šventiškai nusiteikę, šiek tiek sunerimę, pasipuošę, pasiruošę sutikti Kalėdų Senelį. O jis žadėjo atvykti! 

Šventinei programai mokiniai paruošė eiliuotą vaidinimą pagal lietuvių liaudies pasaką „Gaidelis ir vištelė“. Bet kodėl mokytojos Dalia ir Reda „blaškosi“ po mokyklą? Nes niekur neranda Kalėdų Senelio. O jis, pokštininkas, pasirodo, slapčia prasmuko į aktų salę – tai bent staigmena! Na,  bet viskas pagaliau jau tvarkoje.

Visus metus vaikų lauktas svečias atidžiai stebėjo pasirodymą, klausė dainelių, drauge šoko. Jis ir vėl pakartojo savo žodžius, kad šioje mokykloje jam labai patinka apsilankyti, nes kaskart lieka sužavėtas mokinių pasirodymu! O  ruošėsi juk  ne tik vaikai, bet daug darbo įdėjo jų tėveliai, išradingai papuošę mažuosius aktorius.

Kai Kalėdų Senelis nuo visų linksmybių  pavargo, nutarė atrišti savo didelį raudoną maišą su dovanėlėmis. Prisėdęs ant krėslo, jis kalbino linksmuosius Gaidelį ir Vištelę, rūpestingus Senelius, išmintingas Šeimininkes, nenuoramas Ožkytes ir Ožiukus, mažuosius miško Gyvūnėlius, nerimaujančią dėl vaikų Kiaulaitę, rimtuolius Lazdynus, šaunųjį Piemenuką ir …. gerąjį Vilką, kurio dėka pasaka baigėsi laimingai.

Šventę kūrėme patys. Drauge su mokytoja Danguole vaikai išmoko naujų dainelių, šokių, ratelių. Priešmokyklinukai padėjo mokytojai Palmai gaminti dekoracijas. Pradinukai su mokytojomis Reda ir Dalia daug repetavo, parinko muzikinius intarpus, kūrė eiliuotus pasakos veikėjų tekstus. Mokyklos direktorius pasirūpino, kad šventinės akimirkos būtų nufotografuotos. Dešimtokai su auklėtoja Rimvyda papuošė kalėdinę eglutę ir aktų salę. Žiūrovai negailėjo plojimų ir šypsenų. Kalėdų senelis apdovanojo visus saldumynais. Tas gerasis Kalėdų senelis ir šiemet nuskubėjo link Labanoro girios…Bet tai dar ne viskas – maišą dovanėlių atsiuntė ir Zarasų rajono savivaldybė!

Ką gi, ne baltos, smagios, keistos – bet…Kalėdos!

 

Pradinių klasių mokytojos Dalia ir Reda

Nuotraukos L.Sadausko