Jubiliejinė Laisvės diena kitaip

Artėjantį Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 – metį,  Salako mokykla ruošėsi paminėti  iš anksto. Pradinukai, padedant mokytojoms, pagamino trispalves vėliavėles. Jas padovanojo Salako miestelio gyventojams (atsiprašome tų, kurių tuo metu neradome namuose). Simbolines emblemas įteikėme savo nuolatiniams draugams – organizacijoms: seniūnijos, ambulatorijos, Gražutės RP, bibliotekos, kultūros namų, meno mokyklos, parduotuvių darbuotojams, Salako socialinės globos namų gyventojams ir kolektyvui.

Pradinukai džiaugėsi sulaukę padėkos raštų už dalyvavimą tarptautiniame piešinių ir dailyraščio konkurse „Skaitau lietuvišką pasaką“.

Mokykloje vykusiame dailyraščio konkurse buvo išrinkti iš kiekvienos klasės mokiniai, kurie rašo dailiai ir tvarkingai. Pagyrimo raštus ir simbolines dovanėles – trispalves apyrankes gavo pirmokė Adrija, antrokas Orestas, trečiokė Aina, ketvirtokas Aironas.

Pirmą kartą Lietuvos vardas buvo paminėtas 1009 m. kovo 9d. Šiai datai įprasminti 1-5 klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Rašau Lietuvos vardą“. Jų darbais galime pasigrožėti mokyklos pirmojo aukšto koridoriuje.

Kovo 10 d. vyko jubiliejinės Laisvės pamokos kitaip – žygiu aplink Salaką. Džiaugiamės, kad 11 simbolinių –  istorinių pamokėlių  buvo pristatytos labai nuoširdžiai ir prasmingai. Dėkojame už jas miestelio seniūnui R.Kisieliui, mokyklos direktoriui L.Sadauskui,  buvusioms mokytojoms I.Labutienei, J.Bukelskienei, J.Dičiūnienei, Gražutės RP kultūrologei K.Ivanovaitei, salakietei M.Dicevičienei, muzikaliausiai šeimynai A. ir O. Macijauskams. Šio žygio metu buvo aplankyta 11 Salako miestelio istorinių – kultūrinių objektų: Kartuvių kalnelio akmuo, Šv.Jono Nepomuko koplyčia, Tūkstantmečio akmuo,  A.Poderio memorialinis muziejus ir šeimos kapavietė,  Partizanų kapai, Salako Švč.Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, jubiliejinis Salako 500 m. stogastulpis, Salako Vytauto apygardos partizanų atminimui skirti kryžiai, Laisvės paminklas, Totorių ir senosios Salako kapinės. Visi dalyviai prisiminė ar sužinojo jų reikšmę, svarbą, ne tik Salako, bet ir Lietuvos istorijoje. Kiekvieną aplankytą vietą papuošėme simbolinėmis trispalvėmis.

Paskutinė pamoka vyko mokyklos kiemelyje. Čia visi dalyviai ir svečiai sustojo su trispalviais balionais rankose į simbolinį skaičių 30 ir draugiškai sugiedojo himną Salakui, kurį parašė A.Gruslienė, muzika F.Latėno.

Suliepsnojus Laisvės laužui, mokyklos virėjos Valerija ir Sandra visus vaišino pačia skaniausia koše ir arbata. Už įamžintas šios dienos akimirkas dėkojame nuolatiniam mūsų mokyklos  bičiuliui Mindaugui Ilčiukui.

Kovo  11 dieną pilietiškumo akcijoje – bėgime “ Tikime Laisve 2020″ Salaką  atstovavo tik mokyklos bendruomenė – mokiniai  Aistė, Adrijus, Rusnė, Mantas, Robertas, Einoras, mokytojos Dalia, Reda, direktorius Leonas, raštvedė Ramunė,bibliotekininkė Vida.

Žygio dalyvės Reda ir Dalia

Nuotraukos M.Ilčiuko ir R.Putrimaitės