Gerų darbų ruduo

Mūsų mokykla, paminėjusi  115 metų sukaktį, didžiuojasi visais, kurie padėjo tai įgyvendinti. Tačiau nauji mokslo metai atvertė naujas datas. Šį spalį  nuo lietuviškos mokyklos Salake  įkūrėjo, švietėjo Antano Poderio mirties sukako 80 metų, o  nuo jo  dukros  Gražinos Poderytės mirties  – 10 metų.

Tai neeilinės asmenybės, todėl sumanyta pagerbti jų atminimą. Rugsėjo – spalio mėnesiais mokykloje surengta iniciatyva „Pražydink tulpės žiedą“. Visos mokyklos bendruomenės buvo paprašyta prisijungti prie šio sumanymo ir padovanoti po kelis tulpių svogūnėlius. Tariame ačiū visų klasių (nuo ikimokyklinukų iki aštuntokų)  mokinių  šeimoms, auklėtojoms, mokytojoms, mielai padovanojusioms gėlių svogūnėlių. Spalio pabaigoje 170 tulpių ir 120 narcizų  svogūnėlių buvo pasodinta mokyklos gėlyne.  Tai mokinių ir mokytojų bendras „kūrinys“, kuris įprasmins Poderių kilnų tikslą. Lauksime pavasario dar nekantriau.

Artėjant rudens atostogoms ir Vėlinėms, tradiciškai pradinukai tvarkė Salako miestelio kapinių takelius, artimųjų nelankomus kapelius, o  Poderių kapavietėje pasodino  tulpių svogūnėlius. Jaunųjų šaulių būrelio nariai aplankė Partizanų kapus,  padėjo žvakutes.

Ugdoma pagarba Išėjusiems ne tik žvakučių uždegimu, bet ir suvokimu, kad apleistas kapas nėra pamirštas, tiesiog neliko kam jo lankyti. Nesmerkime, o pasilenkime ir sutvarkykime.

 

Dalia Baubinaitė, Reda Putrimaitė pradinių klasių mokytojos

Nuotraukos autorių