EKSKURSIJA BIRŽUOSE

Biržūnų bendruomenės „ Biržūnėlis “ nariai liepos 22 d. aplankė Biržų kraštą.

Pirmasis sustojimas buvo pasirinktas – Biržų pilis. Tai ryškiausias Lietuvoje bastioninių pilių tipo paminklas, statytas 1586-1589 m. Kristupo Radvilos Perkūno lėšomis švedų antpuoliams atremti.

1704 m. švedams susprogdinus pilį, tik 1978-1986 m. ji buvo atstatyta. Dabar čia veikia Biržų krašto muziejus, vyksta įvairūs koncertai, rengiamos parodos.

Vėliau nuvykome į Biržų regioninio parko direkciją.  Jos darbuotoja mums pasiūlė pakeliauti po     „Žemės gelmių muziejų’’ . Šis turistinis maršrutas suteikė mums galimybę pasivaikščioti 525 m. ilgio lieptu per Širvėnos ežerą, pamatyti Astravos dvaro rūmus ir jo parką, senąją užtvanką, Kirkilų karstinius ežerėlius.  Pasigrožėti ežerėliais iš aukštai galima įkopus į 32 m. aukščio apžvalgos bokštą, išsiskiriantį savo originalia konstrukcija, primenančia apverstą kanoją. Toliau pasukome į smegduobių pažintinį ( geologinį) taką. Žymiausia ir didžiausia – Karvės uola, apskrita, piltuviška karstinė smegduobė, 12 m. skersmens ir 12,6 m. gylio. Aplankėme   Lapės, Barsuko ir kitas olas.

Aplankius Biržų kraštą, kaip neparagausi biržietiškos duonos ir alaus. Rinkuškių alaus degustacija atgaivino keliautojus ir su gera nuotaika bei su naujais įspūdžiais grįžome į Biržūnus.

Bendruomenės pirmininkė G. Budrienė