Edukacinė diena „Paukščių kaime“

Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos pradinukai šiais mokslo metais dalyvavo  Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“. Pasirinkta sritis – bitininkystė. Nors karantinas ir sujaukė visus numatytus tikslus ir veiklas, mokiniai nuotoliniu būdu atliko užduotis knygelėse „Augink, rūpinkis, mylėk“, piešė piešinius, darė darbelius, stebėjo bitutes gamtoje, jas  fotografavo. 

Programos organizatoriai dalyvius apdovanojo puikiomis dovanomis: užduočių knygelėmis, kuprinėmis ir gertuvėmis, o  mokslo metų pabaigoje   – kelione su edukacine veikla   Ignalinos rajone, Cijonų kaime esančiame „Paukščių kaime“.

Sodybos šeimininkai Laima ir Rimantas Rakauskai sužavėjo savo originalumu, kūrybiškumu, nuoširdžiu bendravimu su vaikais.

Ką tik atvykusius į „Paukščių kaimą“, visus pasitiko Pelėda, nuo vaikų klegesio pabudusi iš miego. Nusifotografavusi su lankytojais, plunksnuotoji „miegalė“ grįžo toliau ilsėtis, o vaikai, drauge  su šeimininku Rimantu, milžiniškoje keptuvėje, ant laužo ugnies kepė „Pelėdakį“. Pasisotinę  dar niekada neragautu patiekalu, visi buvo pakviesti į klėtį piešti, rašyti taip, kaip senovėje – su plunksnomis.

Mokiniai buvo sužavėti didžiuliu būriu plunksnuočių – mažomis putpelėmis, įvairių veislių vištomis, antimis, žąsimis, ryškiaspalviais fazanais, povais, „burbekliais“ kalakutais. Didžiausią įspūdį paliko „paukščių karalius“ strutis ir galimybė ne tik jį  pamatyti, bet ir paglostyti, paduoti pašaro. Draugiškai vaikus sutiko ir kiti sodybos “gyventojai“  – mažieji ožiukai, avys, daugybė triušiukų, asiliukas, alpakos.

Vėliau vaišingi šeimininkai patiekė skanius  pietus, visi gardžiavosi uogų kompotu.

Džiugu, kad mokiniai buvo ne tik aktyvūs stebėtojai, bet ir dalyviai – jie drąsiai atsakinėjo į projekto organizatorių pateiktus klausimus apie naminius gyvulius ir paukščius, netgi dalijosi savo patirtimi, pasakojo apie namuose laikomus gyvuliukus.

Už įspūdžių kupiną dieną dėkojame projekto „Šviečiamoji gyvulininkystė“ organizatoriams ir  „Paukščių kaimo“ šeimininkams.

Jei trokšti laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose. Atvažiuok ir surask ją.

Reda Putrimaitė, pradinių klasių mokytoja

Nuotraukos R.Putrimaitės ir D.Baubinaitės